Czym dokładnie jest kwas l-askorbinowy?

Kwas l askorbinowy, to po prostu powszechnie znana każdemu witamina C. Jest to związek o wielu ważnych właściwościach, które stosowane są nie tylko w medycynie, ponieważ witamina C, bardzo często stosowana jest również w sektorze kosmetycznym. Przede wszystkim, od lat kwas l-askorbinowy, znany jest zwłaszcza. tego, że wzmacnia system immunologiczny. Jednakże, mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że kwas l-askorbinowy to bardzo skuteczny przeciwutleniacz który spowalnia procesy starzenia się całego organizmu, w tym również skóry. Ponadto wspiera układ krążenia i ma działanie przeciwnowotworowe. Witamina C, jest bardzo ważna jeżeli chodzi o prawidłowe działanie całego organizmu, ponieważ bierze ona udział w wielu rozmaitych procesach, jakie w nim zachodzą. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć na temat witaminy C?

Witamina C, czyli kwas l-askorbinowy – co musimy wiedzieć?

Jak już wspomniano wyżej, kwas l-askorbinowy, to po prostu witamina C, a więc prosta substancja, której wzór chemiczny to C6H806. Ta właśnie substancja, jest ściśle związana z węglowodanami, jakie znajdziemy w komórkach roślin, jak również wielu zwierząt. Kwas l-askorbinowy, zaliczamy do kwasów słabych, które składają się z glukozy cukrowej, a więc na przykład z cukru winogronowego, cukru kury dzianego, czy też dekstroz. Witamina C, to biały proszek który ma kwaśny smak, a do tego bardzo dobrzej rozpuszcza się w wodzie, natomiast znacznie słabiej rozpuszcza się w alkoholi. Witaminę C, możemy znaleźć nie tylko w formie proszku, ale popularna jest również witamina C w formie tabletek. Zawsze takie produkty posiadają bardzo długi termin ważności, jeżeli są odpowiednio przechowywane w zamkniętym pudełku.

Kwas l-askorbinowy i jego działanie

Kwas l-askorbinowy, jeżeli będzie miał styczność z tlenem, to stanie się przeciwutleniaczem. Witamina C, razem z witaminą C chroni błony komórkowe przed utlenianiem. Działanie kwasu l-askorbinowego jest konieczne, jeżeli chodzi o syntezę kolagenu, który to odpowiada za sprężystość skóry, kości, stawów, a do tego bierze udział w różnych procesach biochemicznych, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jeżeli będziemy codziennie suplementować witaminę C, to ochronimy nasz organizm przed różnymi infekcjami, czy też wzmocnimy system immunologiczny w trakcie choroby. Witamina C, to doskonały antyoksydant, który chroni nasze komórki przed stresem antyoksydacyjnym, dzięki czemu całościowo chronimy nasz organizm przed poważnymi chorobami. Witamin C, jest substancją niezbędną do prawidłowego przyswajania żelaza.